אודות העמותה

עמותת עזרת אחים הומהם בשנת 1997 על ידי אברהם קאפ לפני יותר מ20 שנה. כפרמדיק ומנהל מקומי של זק"א, הרב קאפ הכיר מקרוב את האירועים הטרגיים והמורכבים ביותר בעיר בית שמש. הוא הבחין בבעיה של תושבי העיר שהתמודדו עם מחלות ומצבים רפואיים כרוניים ולא היה להם גישה לציוד הרפואי הדרוש להם ולכן הוא החליט להקים מרכז הלוואת ציוד רפואי מביתו. זה התחיל עם שני מכשירי אדים וזוג קביים שהוא החזיק במחסן ביתו.
ומאז הוא לא הביט לאחור!

כיום, מרכז עזרת אחים ממוקם בבניין של 200 מ"ר ומתהדר במחסן המכיל ציוד רפואי עדכני בשווי מאות אלפי שקלים המושאלים ללא תשלום לתושבי העיר. ארגון עזרת אחים, כשמו כן הוא, מסייע לכל תושבי העיר ובכך מייצר חוט של אחדות ונתינה המקשר בין כל התושבים עם שפע של שירותים רפואיים וחברתיים העונות על הצרכים ההולכים וגדלים בעיר.
עמותת עזרת אחים מעניקה שירותים רפואיים נוספים כמו מרפאות שבת, בדיקת צהבת, טיפול בכוויות בשיטת ברייטמן המהפכנית, הסעות לבתי החולים, שרות אמבולנס עבור קשישים ונכים, מרפאות שבת וכן שירות ארוחות חמות המספק אוכל מבושל טרי מדי יום למשפחות המתמודדות עם מחלות או נכות. בנוסף, עזרת אחים פועלת למניעת אסונות באמצעות מגוון פרויקטים, במטרה לצמצם את תאונות הבית בבית שמש.

השירותים החברתיים והקהילתיים התרחבו וכיום כוללים גם מועדוניות לילדים בעלי צרכים מיוחדים בשעות הצהריים וגם בימי ששי, שבתות וחגים. בקיצור המועדוניות פועלות 365 ימים בשנה, כולל יום כיפור! כאשר בית הספר סגור- המועדוניות של עזרת אחים פתוחות.
המתנדבים של העמותה רב גילאים, מבני הנוער עד לגיל הזהב. בזכות מסירותם, עזרת אחים הפכה לרשת תמיכה גדולה ומקצועית, המשרתת מאות תושבים מדי שבוע.
בתגובה לצרכים ההולכים וגדלים בעיר, אנו ממשיכים להרחיב את היקפינו על ידי הוספת שירותים רפואיים וחברתיים. ובכל זאת, הצלחנו להישאר נאמנים לחזון המכונן שלנו: כאשר עזרת אחים לצידך, אתה אף פעם לא תרגיש לבד!

 

לעמותה ניהול תקין

העמותה מוכרת כעמותה רשומה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לחוק המס