איתך אני

 

שתי מילים, שהן כל מה שבן אדם צריך.
כשהשמחה שרויה במשפחתך או חלילה בעת צרה, כשאתה חווה קושי או כשאת מרגישה שאת לא יכולה יותר.
בכל מצב ובכל זמן, אתה רוצה לשמוע:

אתך אני!

להרגיש בכל רגע, שאינך לבד. שתמיד, אבל תמיד, יש מי שמלווה ותומך, עוזר ומחזק. כי תחושת הבדידות, היא נוראית, בעת צרה וקושי, ואפילו בעת שמחה.

עזרת אחים חרטה על דגלה כבר יותר מ20 שנים, את המוטו הזה המאפיין את כל שרשרת הפעילות של הארגון.

אתך אני!

יודע ומרגיש כל תושב בבית שמש, שלא משנה מה קורה, מתי זה קורה ולמי זה קורה. בכל מה שקשור לפעילות רווחה, חסד וסיוע לזולת.

הם אתך.

מלאכי החסד של עזרת אחים, ארגון הגג של פעילות החסד בבית שמש, שמרכז תחתיו אגפים רבים שמעניקים סיוע לתושב, ביום ובלילה, בזמנים מורכבים ובעתות משבר.

החודשים האחרונים, עם משבר הקורונה שפקד את כולנו, בכלל והקושי שעברו תושבי בית שמש בפרט, הוכיח בצורה הבולטת ביותר, את הצורך החיוני בארגון גג כעזרת אחים שתפקד כארגון הגג המאגד את כל הפעילות מול כל הגורמים שפעלו בעיר, למען המבודדים, המסוגרים והחולים ומשפחותיהם.

ביומיים האלו, ט' – י' בתמוז, אלו גם שני המילים שאנחנו חייבים לשמוע מכם תושבי העיר.

אתכם אנו!

אלו שני המילים שיעניקו לנו את הכח להמשיך בפעילות, להגביר מאמצים ולהרחיב את גבולות החסד בעיר.
אנא, העניקו לנו את התמיכה הזו, את ההרגשה והידיעה שאתם אתנו, כי יחד – אנחנו משפחה אחת גדולה שיכולה לנצח הכל.
כי בית שמש, אלפי אחים – משפחה אחת. יחד נמשיך, יחד נכריז היום:

אתך אני!


משפחה שכזאת:

אחים מיוחדים – עזרת אחים מפעילה את האגף לילד המיוחד, שהפך בשנים האחרונות 327 ילדים תושבי בית שמש, למיוחדים מכולם! הילדים המתוקים והאהובים האלו, הפכו לאחד ממוקדי הפעילות של הארגון, בהפעלת מועדוניות מדי יום לרבות בסופי השבוע, בשבתות ובחגים, הפעלת נופשונים לילדים ובני משפחותיהם לאורך כל השנה ובפרט בימי חופשות, ועוד פעילויות רבות ומגוונות שהופכות כל אחד מהילדים היקרים הללו לילד יחיד ומיוחד במינו…
 

אחים לרפואה – עזרת אחים שהחלה את דרכה לפני שני עשורים בהשאלת ציוד רפואי בסיסי, הפכה לאימפריה הרפואית של בית שמש, עם הפעלת מרפאות שבת מקצועיות, השאלת כל הציוד הרפואי בפריסה רחבה בשכונות העיר, מוקד טיפול בכוויות בצורה מקצועית הסוחפת מטופלים מכל רחבי הארץ, מכוני רנטגן ושירותי בדיקה וטיפול ייחודיים בצהבת.

אחים מבשלים – פרויקט המזון המבושל של עזרת אחים, החל רק לפני חודשים ספורים, אבל הוא כבר הספיק לכבוש בסערה את תואר אחת הפעילויות הבולטות של עזרת אחים. כשאומרים מזון למשפחות, חושבים ישר על עוני ומחסור. אבל לא זה מה שעמד בראש מעיינם של קברניטי הארגון. אוכל, זה מוצר בסיסי שגורם לבית לתפקד, ומשכך אנחנו חייבים לוודאות שבכל בית של יולדת או בעלי שמחה, בית עם בן משפחה חולה או עם אימא מתקשה, וכן, גם משפחות שאין להם מה לאכול… כולם ישבעו ויתענגו מהמטבח החם והאוהב של עזרת אחים.

אחים לצרה – שלא נדע. אבל מי של"ע ידע צער, יודע שיש לו כתובת אחת. טלפון אחד שצריך להרים, ומאותו רגע הכל בידיים הכי טובות. החל משירותי אמבולנס, מערך ההסעות לבתי חולים, אגף הטיפול במשפחות חולים בהענקת תמיכה רגשית, פיזית וסיוע היקפי למשפחה, ועוד רבות.

אחים לשמחה – שמחה היא התרופה הטובה ביותר לכל בעיה ולכל מחלה. זה המוטו של עזרת אחים, ומתוך הבנה עמוקה ויסודית זו, פועלת עזרת אחים להביא שמחה ומזור לכל משפחה ולכל נצרך בעיר, הן בעמידה לימין בעלי השמחות בכל צרכיהם, ובעיקר כדי לוודאות שהשמחה תמשיך להאיר את בתיהם של כל אלו שקשה להם, שחווים משברים או הורים נעדרים, בן משפחה חולה או קושי כלכלי פוקד את המשפחה. כי עם השמחה, אפשר לנצח הכל.