שירותי סוף השבוע, שבתות וחגים לילדים המיוחדים

טיפול בילד מיוחד הוא אתגר לא פשוט סביב השעון. ילד מיוחד בבית מרכז את כל תשומת הלב סביבו ודורש עבודה בלתי פוסקת, זאת בזמן שלהוריו יש ילדים נוספים…
אנחנו בעזרת אחים נמצאים שם בשבילם דווקא בשעות המאתגרות ביותר, בהם נשארים ההורים חסרי אונים, ללא מסגרת לילד המיוחד שלהם.

כלל ברזל של עזרת אחים:

בכל זמן שבית הספר סגור – מועדוניות עזרת אחים פתוחות

ימי שישי וערב חג: בכל יום ששי וערבי חגים, לאחר שמסתיים בית הספר, מגיעים הילדים למועדוניות. הם מתקבלים באהבה ומטופלים במסירות על ידי הצוות והמתנדבים המסורים שלנו. הילדים מקבלים ארוחת צהריים חמה, ונהנים משעות של בילוי והנאה. שעתיים לפני כניסת השבת, חוזרים הילדים לבתיהם בהסעות של עזרת אחים. התעסוקה והמסגרת בימים הלחוצים הללו, נותנת למשפחה אפשרות וכח להכניס את החג והשבת מתוך שלווה ומנוחת הנפש.

שבת: בגשם וברוח, תחת שמש קופחת או חום יוקד, בכל שבת ושבת יוצאות המתנדבות המדהימות שלנו להביא את הילדים למועדוניות בכמה שכונות ברחבי העיר. המתנדבות לוקחות את הילדים למועדונית הקרובה ביותר למקום מגוריהם (ולא תמיד זה ממש קרוב…). ישנם ילדים מוגבלים פיזית שהן סוחבות בשמחה בכיסאות גלגלים.
סדר היום מלא בכיף ובקשרי חברות, ויש גם סעודה שלישית טעימה. כשעה לאחר צאת השבת, ההסעות שלנו מגיעות להחזיר את הילדים והמתנדבות הביתה. השעות הארוכות בהם נהנים הילדים במועדונית בשבת, מאפשרות למשפחה לנוח ולאגור כוחות לשבוע הקרוב, ולהורים- לבלות זמן איכות עם ילדיהם האחרים.

חגים: בשעות אחר הצהריים של כל החגים ללא יוצא מן הכלל: ראש השנה, סוכות, ל"ג בעומר, ימי צום,  (כן, זה כולל גם את יום כיפור!) הילדים שוב במועדוניות- נהנים מתכניות, משחקים וכיף וגם מקבלים ארוחה טעימה. כשעה אחרי צאת החג, הילדים והמתנדבות חוזרים לביתם עם הסעות עזרת אחים. כך להורים יש את היכולת לבלות זמן איכות עם ילדיהם האחרים, תוך ביטחון וידיעה שהילד שלהם חווה יום נפלא.

והכל כמובן בזכות הצוות המקצועי והמתנדבות המסורות של עזרת אחים.

 

למי מיועד

משפחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים

אזורי פעילות וזמנים

קיטנות שבת המופעלות במועדוניות של עזרת אחים לילד המיוחד

איך זה עובד

לקבלת פרטים ולהרשמה, דברו איתנו.
טלפון: 02-9990000 שלוחה 6

.

מתנדבים בעמותה
ראובן פרץ, בית שמש

ההתנדבות בעזרת אחים נותנת סיפוק ואנרגיות של עשייה טובה.

הגעתי כדי לתת אבל באמת אני מקבל.

ראובן כהן

ההתנדבות מבחנתי היא ערך ראשון במעלה.

ההתנדבות בעזרת אחים מעברלערך ההתנדבותי הכניסה אותי למשפחה מדהימה של חסד ועשייה ברוכה

התנדבו והצטרפו לעשיה

התנדבו והצטרפו לעשיה
התנדבות היא המתנה הטובה ביותר שאדם יכול לתת לעצמו
כארגון שם לו למטרה להרבות חסד ועזרה לזולת, אנו מובילים רוח של התנדבות שעושה טוב לחברה שסביבנו.

אנחנו מאמינים שההתנדבות, לא פחות משהיא מועילה לאדם מקבל העזרה, היא מועילה למתנדב ברמה האישית ולחברה כולה.

מחפשים להיות חלק ממשהו טוב? מחפשים להתניע את רוח ההתנדבות שבכם?
מוזמנים להיות חלק ממשפחת המתנדבים של עזרת אחים במגוון פעילויות בזמנים שונים.

תוכל גם ליצור עימנו קשר
נחנך המרכז החדש לנערים המיוחדים של 'עזרת אחים'
המרכז החדש, בניהולו של הרב דניאל קוגלר, פועל באמצ"ש, בימי שישי ובימים מיוחדים,  המרכז החדש ורחב הידיים, הינו בשורה עבור האוכלוסיה עם צרכים מיוחדים בבית שמש, מושקע ומותאם לנוער מיוחד, עם מתקני ספורט ייחודיים חדשניים.     טקס מרגש ורב רושם נערך השבוע במרכז החדש של מחלקת הילד המיוחד ב'עזרת אחים', בו מופעלות מועדוניות ייחודיות […]
150 נרות שמאירים את בית שמש במועדוניות הילד המיוחד של 'עזרת אחים'
לרגל ימי החנוכה: הצצה מיוחדת לפעילות הענפה של האגף לילד המיוחד בארגון החסד 'עזרת אחים' שרוליק בן ה-17, מגיע מדי יום לפעילות של אחה"צ במועדונית הבנים של 'עזרת אחים', לנערים בוגרים בעלי צרכים מיוחדים.  כששרוליק יורד מההסעה לכיוון המועדונית, הרגליים שלו נושאות אותו מעצמן, הוא הולך בשמחה גדולה, לפעמים הוא ממש רץ. כל היום הוא […]
חוג ציור בקומיקס
מידי שבוע נהנים החניכים מקורס של קומיקס ואיור דיגיטלי. המדריך מעביר תוכן טיפולי דרך סיפור הקומיקס, והנערים צובעים ויוצרים סיפור יפהפה וצבעוני. תדירות: פעם בשבוע מטרות החוג: פיתוח אוריינות דיגיטלית, הבחנה והתאמת צבעים, מוטוריקה עדינה, מוטיבציה ללמידה וכישורי חיים- כגון סבלנות, התמדה, דחיית סיפוקים ועוד.

שיתוף