קצת עלינו

ארגון 'עזרת אחים' גאה להציג מרכז סיוע מודרני ומשוכלל שכולל חדרי אולטראסאונד ורנטגן, מרפאות שבת ,חדרי טיפול ומחסן להשאלת ציוד רפואי,תחנת הסעות לבתי חולים ואגף לרווחת הילד המיוחד  כמענה לצרכיה ההולכים וגדלים של הקהילה בבית שמש.

 

עזרת אחים, ארגון של חסד

קשה או בלתי אפשרי לסכם במשפט אחד וממצה את כל קטגוריות החסד בהם עוסקים בעזרת אחים.

את הארגון הקים בשנת 1997 הרב אברהם קאפ שראה את הצורך בארגון שכזה שירכז את תחומי החסד בבית שמש.

זה החל ממחסן לא גדול להשאלת ציוד רפואי שהתרחב לעוד סניף בעיר ולעוד תחומים של עזרה וחסד עד שהפך לאימרית חסד שסוחפת את כל העיר בית שמש ברוח ההתנדבות.

מוקדי מרפאות שבת, מערך הסעות חולים ומוגבלי תנועה, מערך נסיעות לבתי חולים, אוכל מבושל למשפחות של חולים, ליווי צמוד למשפחות של חולים כולל ייעוץ רפואי, השאלת ציוד רפואי, מכון רנטגן ואולטרה סאונד, חדרי טיפול ומערך שלם לרווחת הילד המיוחד הם רק חלק מפעילות החסד של עזרת אחים.

בית עזרת אחים

בשנים האחרונות כאשר הפעילות הענפה של הארגון התרחבה, גדל הצורך לבית שירכז את פעילות החסד של עזרת אחים, כיום הפעילות מרוכזת בבית עזרת אחים ברחוב נחל לכיש 2 שנבנה במיוחד עבור פעילות הארגון.

צי של רכבים מותאמים ומתנדבים שרק רוצים לתת מעצמם לזולת משמשים את הארגון להפעלת מערך הסעות לבתי חולים עבור חולים ובני משפחה, חלוקת אוכל מבושל למשפחות חולים ועוד מגוון של מעשי חסד שהארגון מפעיל.