נחנך המרכז החדש לנערים המיוחדים של 'עזרת אחים'

המרכז החדש, בניהולו של הרב דניאל קוגלר, פועל באמצ"ש, בימי שישי ובימים מיוחדים,  המרכז החדש ורחב הידיים, הינו בשורה עבור האוכלוסיה עם צרכים מיוחדים בבית שמש, מושקע ומותאם לנוער מיוחד, עם מתקני ספורט ייחודיים חדשניים.

 

 

טקס מרגש ורב רושם נערך השבוע במרכז החדש של מחלקת הילד המיוחד ב'עזרת אחים', בו מופעלות מועדוניות ייחודיות לבנים בוגרים, בניהולו של הרב דניאל קוגלר.

את המעמד כיבדו בנוכחותם סגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, חבר מועצת העיר הרב יוסי גולדהירש, מנהל מחלקת נוער בעירייה יוסי גמליאל, ראש צוות צמי"ד עו"ס דלית בוקבזה באגף הרווחה של עיריית בית שמש וכל חברות צוות עו"ס באגף.  מנהלת אגף הילד המיוחד ב'עזרת אחים' הגב' יהודית איתן. צוות עזרת אחים, הרופא המסור הרב ד"ר דב רוזן, הורים ואורחים נכבדים נוספים.

המעמד נפתח בדברי ברכה שהשמיע מנכ"ל הארגון הרב אברהם קאפ, שהודה מעומק לבו לכל השותפים במלאכת הקודש, מנהלת אגף סיוע לחולים הגב' אלתר הגב' איתן, מנהלת אגף הילד המיוחד והסגנית הגב'  גוטרמן. מנהל המועדוניות לנוער מיוחד הרב דניאל קוגלר שהקים את המערך  לבנים מגיל 13-21 בעשר אצבעותיו, ברוב עמל ובכישרון מיוחד, כשהוא מנהל את המרכז לתפארה ובד בבד מוצא מסילות ללבבו של כל אחד ואחד מהילדים המיוחדים.

הרב קאפ הודה מקרב לב לצוות עו"ס בעירייה, לחברי מועצת העיר שמסייעים לו על כל צעד ושעל, למאות המתנדבים של ארגון 'עזרת אחים', וביתר שאת למתנדבים והמתנדבות במערך החינוך המיוחד, במועדוניות, בקייטנות, בפעילויות ועוד, שלולא התנדבותם ועזרתם המופלאה, לא היתה מתבצעת כל הפעילות המיוחדת הזאת.

הגב' יהודית איתן מנהלת האגף ציינה את המיוחדות של המרכז החדש שנבנה לאחר השקעה מרובה של צוות אגף הילד המיוחד, עת הגיעו הילדים הצעירים במועדונית, לגיל בר מצווה, ולאחר שנמצא מנהל מיוחד שלוקח אחריות ומתמסר היתה האפשרות לבנות ממלכה של צוות מדהים הכולל עובדים ומתנדבים שנותנים את הכח ומאפשרים את הפעילות המיוחדת הזו. בנוסף ציינה מצד אחד את האתגר הגדול של הנהלת האגף למול הצרכים הגדלים בבית שמש אך מצד שני את הסיפוק הרב כאשר מצליחים לעזור ולסייע. בנוסף סיפרה שהארגון הצליח להפעיל קייטנות חינוך מיוחד בחופשת הקיץ, דבר שלא היה לא אח ורע בכל רחבי הארץ, ואף שר הרווחה דאז ובכירי המשרד הגיעו במיוחד לבית שמש כדי לחזות בפלא הגדול ולראות את המתנדבים המסורים ששמרו על קפסולות קפדניות יחד עם הילדים המיוחדים, והפעילות אותם במשך מספר שבועות בקיץ, במסירות נפש עילאית ותוך הקפדה מדוקדקת על הגבלות הקורונה שחלו באותה עת על פעילויות מסוג זה.

במעמד חולקו תעודת הוקרה באופן ייחודי למתנדבים שתרמו תרומה מכרעת לפעילות עם הילדים המיוחדים, הרב אלי זאהן שמסור בלב ונפש לפעילות בשנתיים האחרונות ואף מגייס מתנדבים רבים נוספים אותם הוא רותם למערך ומפעיל בכל ימות השנה ובמיוחד ביומי דפגרא, ולבחור משה ברטלר שבתקופת הקורונה, כשהישיבות נסגרו הוא החליט להירתם בזמן שבו לא התקיימו הלימודים בישיבה, וגייס עמו חברים נוספים, שניהלו יחד פעילות ענפה בהתנדבות מלאה, למען הילדים המיוחדים, כולל מעבר מבית לבית, והוצאתם של הילדים מבתיהם, לפעילות בגני השעשועים הסמוכים להם, כדי להעניק להם שעות של הנאה וקורת רוח, ולהוריהם רגעים של מנוחה ושלווה בלי שיצטרכו להתרוצץ סביב הילדים בעלי הצרכים המיוחדים ולטפל בהם ברצף, ללא הפוגה.

כמו"כ חולקה תעודת הערכה לרב ד"ר דב רוזן שהתנדב בהתנדבות מלאה להיות אחראי קורונה לאורך כל תקופת הקורונה היה זמין וענה במסירות ובדייקנות על כל שאלות הבידודים שעלו מתוך פעילות המחלקה.

במהלך הטקס צוינו לשבח התורמים הנדיבים מפלורידה, ר' נועם ומרת אלכסנדרה ליפשיץ, שתרמו חלק נכבד מהוצאות הקמתו של המרכז לבנים בוגרים, כולל מתקני חצר יקרים במיוחד לעילוי נשמת אחיה של הגב' אלכסנדרה, הרב ד"ר ברוך צבי (בריאן) ב"ר ראובן נתן גלבוט ז"ל.

את המעמד חתם "אבא של שמוליק", אביו של אחד מוותיקי הילדים באגף הילד המיוחד ב'עזרת אחים', שמוליק בן ה-19. דמעות של התרגשות עלו בעיני הנוכחים כ'"אבא של שמוליק", תיאר את הקושי העצום של ההתמודדות עם נער בוגר עם אוטיזם בתפקוד נמוך, ואת התרומה העצומה למשפחה כשארגון נכבד כמו 'עזרת אחים', נרתם לשאת בעול ולקבל על עצמו חלק מהעול הכבד שבטיפול בילד בעל הצרכים המיוחדים.

"הם לוקחים אותו לשלוש שעות כל יום, ממתי שהוא חוזר מהישיבה המיוחדת שלו בירושלים, בשעה ארבע אחה"צ, ועד השעה שבע בערב, שלוש השעות הכי קריטיות והכי קשות, זה הזמן שבו אנחנו יכולים להשקיע יותר בשאר הילדים, האחים של שמוליק שחוזרים מהלימודים ורוצים את מלוא תשומת הלב של ההורים, הם רוצים לשבת לארוחת ערב רגועה, וליהנות מאמא ואבא שמקשיבים להם ועסוקים רק בהם. את התרומה הנפלאה הזאת ש'עזרת אחים' תורם לנו, אי אפשר לתאר במילים", אמר אבא של שמוליק ומחה דמעה, כשעמו מוחים כל הנוכחים את דמעותיהם שלהם.